Przechowalnia

Bezdroża Travelbook Alicante i Costa Blanca 2019

  • Wydawca:Bezdroża
  • W magazynie: średnio wysyłka w 24H
  • Kraj:Hiszpania
  • Liczba stron:208
  • Data wydania:2019
  • Wydawnictwo:Bezdroża
  • Autor:Dominika Zaręba
  • ISBN:9788328362673
  • Stan:Nowa
  • Język:Polski

Cena: 27,90 zł

Promocja! 17,40 zł

zapytaj o produkt

Bezdroża Travelbook Alicante i Costa Blanca 2019

Więcej widoków

Costa Blanca to dla turystów z Polski obszar stosunkowo nieznany. Głównym ośrodkiem słonecznego "Białego Wybrzeża" jest Alicante, historyczne miasto, w średniowieczu należące do Maurów, położone u stóp wzgórza zamkowego i skupione wokół starej dzielnicy Barrio de Santa Cruz. Region słynie jednak przede wszystkim z pięknych plaż, eleganckich kurortów i wcinających się w morze skalistych cypli. Coś dla siebie znajdą tu także miłośnicy aktywnego wypoczynku, tradycyjnych hiszpańskich fiest i regionalnych specjałów kulinarnych.
Zabytki kilku epok
Popularne plaże i kurorty
Klimatyczne miasteczka interioru
Parki naturalne, góry i saliny
Produkty regionalne i targi rybne
Wyśmienita kuchnia autorska
Travelbook to Twój niezastąpiony towarzysz podróży. Wskaże Ci najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami, i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne umożliwią staranne zaplanowanie podróży.
O autorze
Dominika Zaręba - z zamiłowania podróżniczka, publicystka i fotografka, współzałożycielka Wydawnictwa Bezdroża. Zawodowo zajmuje się turystyką przyjazną dla środowiska, jest autorką pierwszej w Polsce książki o ekoturystyce pt. "Ekoturystyka" (PWN, Warszawa, 2000, 2007, 2010). Stworzyła Program Zielonych Szlaków - Greenways w Fundacji Partnerstwo dla Środowiska. Zainicjowała i współtworzyła także Program Greenways na Białorusi i Europie Środkowo-Wschodniej. Członek Kapituły Certyfikatu Przyjazny Rowerom oraz jury Konkursu EDEN - najlepsze europejskie destynacje, prowadzonego przez Polską Organizację Turystyczną.
Jej relacje z podróży, reportaże oraz fotografie ukazywały się w prasie codziennej, pismach podróżniczych i ekologicznych, specjalistycznych periodykach a także przewodnikach turystycznych. Swoje zdjęcia (niejednokrotnie nagradzane w konkursach) prezentowała na licznych wystawach autorskich w Polsce i zagranicą.
Jest współautorką pierwszego przewodnika Bezdroży - "Mongolia. Nie tylko step" (D. Zaręba, T. Ostrowski, Kraków 2000) a także autorką przewodników: "Majorka, Minorka, Ibiza i Formentera. Baleary - archipelag marzeń", "Katalonia: Barcelona, Costa Brava, Costa Dorada. W krainie Gaudiego i Salvadora Dali", "Barcelona" w serii Przewodniki-Celowniki, "Hiszpania. Fiesta i sjesta". Współpracowała przy tytułach: "Szlak Transsyberyjski Moskwa - Bajkał - Mongolia - Pekin","Transylwania. Twierdza rumuńskich Karpat", "Czechy. Gospoda pełna humoru" i innych.
Prywatnie promuje ideę podróżowania z dziećmi. Od lat fascynuje się kulturą i sztuką iberoamerykańską i lubi powracać do takich miejsc jak Barcelona, Costa de la Luz w Andaluzji oraz Jezioro Atitlán w Gwatemali. Do jej ulubionych krajów i regionów należą także Rumunia, Bałkany (zwłaszcza Serbia i Festiwal Trębaczy w Guczy), Białoruś i Morawy Południowe.Adresy

Gorące oferty:

Dodaj swój adres i otrzymuj informacje o nowściach w naszym sklepie!

Jeśli masz pomysł na ulepszenie/rozwój sklepu bądź chcesz nawiązać inny rodzaj współpracy, czekamy na Twój e-mail pod adresem: sklep@swiatprzewodnikow.pl