Przechowalnia

Porwania - Monika Sławecka

  • Wydawca:Pascal
  • W magazynie: dużo wysyłka w 24H
  • Liczba stron:240
  • Data wydania:2020
  • Wydawnictwo:Pascal
  • Autor: Monika Sławecka
  • ISBN:9788381036269
  • Stan:Nowa
  • Język:Polski

Cena: 39,90 zł

Promocja! 19,94 zł

zapytaj o produkt

Porwania - Monika Sławecka

Więcej widoków

"Porwania" najnowsza książka Moniki Sławeckiej przedstawiająca dramatyczne losy osób porwanych i ich rodzin w oparciu o osobiste narracje pokrzywdzonych. Publikacja ukazuje motywy sprawców i trudną drogę służb zaangażowanych w poszukiwania.

Statystyki pokazują, że w każdym roku liczba porwań sięga około 20 tysięcy. Niektórych zaginionych udało się odnaleźć w przeciągu kilku dni, niektórych po kilku miesiącach, ale części nie odnaleziono nigdy. Jednym z opisanych w książce przypadków jest znana historia porwania Krzysztofa Olewnika w 2001 roku. Relacje i historie przedstawione w książce dotyczą szerokiego spektrum problemu. Poruszono w niej aspekty psychologicznych następstw porwania, z którymi mierzą się same ofiary i ich rodziny. Pokazano emocjonujące, prawdziwe relacje pokrzywdzonych, gdzie strach i rozpacz stały się ich codziennością.

Tematykę książki wzbogacono o opis doświadczeń pracowników udzielających pomocy i wsparcia w tych dramatycznych sytuacjach. Ukazano, w jaki sposób mierzą się z tymi trudnymi zadaniami agenci CBŚ, psychologowie i detektywi. Autorka ujawnia też realia dotyczące okoliczności i motywy działań samych sprawców.

Niewątpliwą zaletą książki jest przekrojowe ujęcie tematu. Dzięki przedstawieniu zjawiska z różnych perspektyw - ofiary, sprawcy, służb pomocy - otrzymujemy rzetelne i interesujące ukazanie tematu porwań dzieci i dorosłych. Jest to ciekawa pozycja dla wszystkich, którzy chcieliby szeroko zapoznać się z tematyką porwań i uprowadzeń. Historie opisane w książce są różne i dotyczą osób porwanych w odmiennym wieku. Czy udało się natomiast wychwycić jakąś spójność w działaniu sprawców?


O autorce

Monika Sławecka jest absolwentką filmoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim. Swój talent i pasję realizuje jako filmoznawczymi, scenarzystka oraz autorka książek. "Porwania" to czwarta z kolei książka, którą napisała. Na koncie ma trzy wydawnictwa reportażowe poruszające trudne tematy społeczne, w tym morderstwo ("Dożywiocie. Zbrodnia i kara Małgorzaty Rozumeckiej" ), przemoc i nadużycia seksualne skupione wokół szkół baletowych ("Balet który niszczy. Traumatyczne historie ze szkół baletowych") oraz alkoholizmu, z którym zmagają się kobiety ("Alkoholizm. Piekło kobiet").



Adresy

Gorące oferty:

Dodaj swój adres i otrzymuj informacje o nowściach w naszym sklepie!

Jeśli masz pomysł na ulepszenie/rozwój sklepu bądź chcesz nawiązać inny rodzaj współpracy, czekamy na Twój e-mail pod adresem: sklep@swiatprzewodnikow.pl

[profiler]
Memory usage: real: 16777216, emalloc: 16151136
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem
mage0.3880100
mage::app::init::system_config0.0008127,344262,144
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Cache0.00171186,192262,144
mage::app::init::config::load_cache0.004711,7840
mage::app::init::stores0.00761925,704786,432
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Mysql4_Website0.0001110,8640
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Mysql4_Website_Collection0.00371274,792262,144
DISPATCH EVENT:resource_get_tablename0.0004826,1920
DISPATCH EVENT:core_collection_abstract_load_before0.0001129840
DISPATCH EVENT:core_collection_abstract_load_after0.0001121,2400
mage::app::init::config::section::stores_travel0.001712,1280
mage::app::init_front_controller0.00161157,8240
mage::app::init_front_controller::collect_routers0.0010187,0160
DISPATCH EVENT:controller_front_init_routers0.0004160,2400
mage::dispatch::db_url_rewrite0.00151132,304262,144
DISPATCH EVENT:model_load_after0.0001111,1760
mage::dispatch::routers_match0.3658100
mage::dispatch::controller::action::predispatch0.061111,700,2082,621,440
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Layout0.0003133,1600
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Session0.0014237,7360
mage::dispatch::controller::action::predispatch::load_area::frontend::design0.0502190,0480
mage::dispatch::controller::action::predispatch::load_area::frontend::translate0.005011,324,9842,359,296
DISPATCH EVENT:controller_action_predispatch0.00391138,1440
OBSERVER: log0.00331105,8960
CORE::create_object_of::Mage_Log_Model_Visitor0.0002114,4400
OBSERVER: pagecache0.0003117,2640
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view0.3042100
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product0.0444195,2160
EAV: Mage_Eav_Model_Config::getEntityType0.04449689,9040
__EAV_LOAD_MODEL__0.069611,570,6721,048,576
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Attribute_Collection0.0004140,2800
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Attribute0.00038856,5760
EAV: Mage_Eav_Model_Config::getAttribute0.002812038,968262,144
__EAV_LOAD_MODEL_ATTRIBUTES__0.05161233,416262,144
CORE::create_object_of::Mage_Eav_Model_Entity_Attribute_Backend_Default0.0001479,5360
__EAV_LOAD_MODEL_AFTER_LOAD__0.01081248,664262,144
mage::app::init::config::section::websites0.005511,7600
DISPATCH EVENT:catalog_product_load_after0.00271206,096262,144
OBSERVER: inventory0.00231177,632262,144
OBSERVER: googleoptimizer_observer0.0003224,0160
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Category0.0002313,896262,144
DISPATCH EVENT:catalog_controller_product_view0.011611,122,9281,048,576
OBSERVER: reports0.011211,065,9041,048,576
CORE::create_object_of::Mage_Customer_Model_Session0.0003176,064262,144
CORE::create_object_of::Mage_Reports_Model_Mysql4_Product_Index_Viewed_Collection0.00221298,912524,288
OBSERVER: sendfriend0.0003152,0320
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view::layout_load0.0019132,5440
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view::layout_generate_xml0.001116560
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view::layout_generate_blocks0.048115,168,2804,980,736
BLOCK: formkey0.00041113,2240
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_prepare_layout_before0.00031025,5600
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_prepare_layout_after0.00021025,3040
DISPATCH EVENT:core_layout_block_create_after0.00021025,2960
BLOCK: root0.0003165,2240
BLOCK: head0.0002167,496262,144
BLOCK ACTION: head -> addJs0.00012233,8560
BLOCK: js_cookies0.0002159,6400
BLOCK ACTION: head -> addCss0.0000710,9280
BLOCK ACTION: head -> addItem0.0001815,2960
BLOCK: after_body_start0.0004199,4320
BLOCK: toogasfeaturedpopup0.00301410,120524,288
BLOCK: global_notices0.0002157,6240
BLOCK: header0.0002159,5600
BLOCK: top.links0.0002161,280262,144
BLOCK: store_language0.0002161,3680
BLOCK: top.container0.0002151,0560
BLOCK: global_messages0.0004174,3200
BLOCK: breadcrumbs0.0002158,456262,144
BLOCK: footer0.0003191,0720
BLOCK: core_profiler0.0002150,6160
BLOCK: cms_footer_links0.0002150,0960
BLOCK ACTION: top.links -> addLink0.0015394,760262,144
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Url0.00022816,4160
BLOCK: catalog.topnav0.0003165,1200
BLOCK ACTION: footer_links -> addLink0.0015571,9280
BLOCK: catalog_product_price_template0.0002150,4240
BLOCK: checkout_cart_link0.00031114,592262,144
BLOCK ACTION: checkout_cart_link -> addCartLink0.00101118,6640
BLOCK ACTION: checkout_cart_link -> addCheckoutLink0.0004118,2240
BLOCK: cart_sidebar0.00041194,104262,144
BLOCK: paypal.partner.top_cart.shortcut0.00041140,432262,144
BLOCK: right.poll0.00151130,4720
BLOCK: right.reports.product.viewed0.00051212,592262,144
BLOCK: right.reports.product.compared0.0002173,2960
BLOCK: google_analytics0.0002153,2000
BLOCK: wishlist_link0.00101152,232262,144
BLOCK: paypaluk.partner.top_cart.shortcut0.0003158,4320
BLOCK: head_rss0.00091105,896262,144
BLOCK: footer.newsletter0.0002158,3120
BLOCK: add.blog.footer0.0004178,8960
BLOCK: blog_tags0.0003463,6720
BLOCK: facebook_init0.0002160,8640
BLOCK: product.info0.00551176,072262,144
BLOCK: product.info.media0.00051211,4720
BLOCK: product.info.upsell0.0002174,920262,144
BLOCK: product.info.additional0.0002157,5680
BLOCK: product.description0.0002157,5840
BLOCK: product.attributes0.0002157,9840
BLOCK: product.info.addto0.002913,1600
BLOCK: product.info.addtocart0.002813,6800
BLOCK: product.info.options.wrapper0.002713,2000
BLOCK: product.info.options0.0003162,984262,144
BLOCK: html_calendar0.0002157,7040
BLOCK: product.info.options.wrapper.bottom0.002813,2320
BLOCK: product.clone_prices0.002713,6160
BLOCK: product.info.container10.0002157,9520
BLOCK: catalog.product.related0.0003171,688262,144
BLOCK: product.info.additional.recurring.schedule0.00041103,5840
BLOCK: product.info.extrahint.qtyincrements0.0002159,1440
BLOCK: paypal.partner.right.logo0.0002157,5280
BLOCK: productalert.price0.0002158,752262,144
BLOCK ACTION: productalert.stock -> prepareStockAlertData0.0003145,5520
BLOCK: googleoptimizer.control.script0.00031120,5520
BLOCK: product.info.simple0.0002170,776262,144
BLOCK: 0.00031118,3520
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view::layout_render0.1202100
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_to_html_before0.0001532,9520
Mage_Core_Model_Design_Package::getFilename0.00223842,2880
frontend/travel/travel/template/page/2columns-left.phtml0.104912,886,0323,407,872
frontend/base/default/template/page/html/head.phtml0.00481401,112262,144
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_to_html_after0.0002522,9040
frontend/base/default/template/directory/js/optional_zip_countries.phtml0.0004165,512262,144
frontend/travel/travel/template/lightboxes/head.phtml0.00121114,6160
frontend/travel/travel/template/page/html/header.phtml0.0014118,5040
frontend/travel/travel/template/catalog/product/view.phtml0.041511,661,5281,572,864
CORE::create_object_of::Mage_Eav_Model_Mysql4_Entity_Attribute_Option_Collection0.0009657,6400
_LOAD_ATTRIBUTE_BY_CODE__0.0020217,744262,144
frontend/travel/travel/template/catalog/product/view/type/default.phtml0.00951470,792524,288
frontend/travel/travel/template/catalog/product/price.phtml0.00861400,680524,288
DISPATCH EVENT:catalog_product_get_final_price0.0011170,1840
OBSERVER: catalogrule0.0010167,3040
locale/currency0.0010229,648262,144
frontend/travel/travel/template/catalog/product/view/addtocart.phtml0.00201201,7120
CORE::create_object_of::Mage_Paypal_Model_Express0.0001113,4080
CORE::create_object_of::Mage_PaypalUk_Model_Express0.0001113,6560
frontend/travel/travel/template/lightboxes/media.phtml0.0030117,8160
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Link_Product_Collection0.0004217,7760
__EAV_COLLECTION_BEFORE_LOAD__0.0414242,0400
__EAV_COLLECTION_LOAD_ENT__0.005521,3920
DISPATCH EVENT:catalog_product_upsell0.0010137,6240
OBSERVER: bundle_observer0.0009134,8320
frontend/travel/travel/template/catalog/product/list/related.phtml0.001211,7360
frontend/travel/travel/template/catalog/category/seria_wydawnicza.phtml0.0033169,0720
frontend/travel/travel/template/callouts/left_col.phtml0.00211132,1040
CACHE_URL0.01331484,256524,288