Przechowalnia

Porwania - Monika Sławecka

  • Wydawca:Pascal
  • W magazynie: dużo wysyłka w 24H
  • Liczba stron:240
  • Data wydania:2020
  • Wydawnictwo:Pascal
  • Autor: Monika Sławecka
  • ISBN:9788381036269
  • Stan:Nowa
  • Język:Polski

Cena: 39,90 zł

Promocja! 19,94 zł

zapytaj o produkt

Porwania - Monika Sławecka

Więcej widoków

"Porwania" najnowsza książka Moniki Sławeckiej przedstawiająca dramatyczne losy osób porwanych i ich rodzin w oparciu o osobiste narracje pokrzywdzonych. Publikacja ukazuje motywy sprawców i trudną drogę służb zaangażowanych w poszukiwania.

Statystyki pokazują, że w każdym roku liczba porwań sięga około 20 tysięcy. Niektórych zaginionych udało się odnaleźć w przeciągu kilku dni, niektórych po kilku miesiącach, ale części nie odnaleziono nigdy. Jednym z opisanych w książce przypadków jest znana historia porwania Krzysztofa Olewnika w 2001 roku. Relacje i historie przedstawione w książce dotyczą szerokiego spektrum problemu. Poruszono w niej aspekty psychologicznych następstw porwania, z którymi mierzą się same ofiary i ich rodziny. Pokazano emocjonujące, prawdziwe relacje pokrzywdzonych, gdzie strach i rozpacz stały się ich codziennością.

Tematykę książki wzbogacono o opis doświadczeń pracowników udzielających pomocy i wsparcia w tych dramatycznych sytuacjach. Ukazano, w jaki sposób mierzą się z tymi trudnymi zadaniami agenci CBŚ, psychologowie i detektywi. Autorka ujawnia też realia dotyczące okoliczności i motywy działań samych sprawców.

Niewątpliwą zaletą książki jest przekrojowe ujęcie tematu. Dzięki przedstawieniu zjawiska z różnych perspektyw - ofiary, sprawcy, służb pomocy - otrzymujemy rzetelne i interesujące ukazanie tematu porwań dzieci i dorosłych. Jest to ciekawa pozycja dla wszystkich, którzy chcieliby szeroko zapoznać się z tematyką porwań i uprowadzeń. Historie opisane w książce są różne i dotyczą osób porwanych w odmiennym wieku. Czy udało się natomiast wychwycić jakąś spójność w działaniu sprawców?


O autorce

Monika Sławecka jest absolwentką filmoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim. Swój talent i pasję realizuje jako filmoznawczymi, scenarzystka oraz autorka książek. "Porwania" to czwarta z kolei książka, którą napisała. Na koncie ma trzy wydawnictwa reportażowe poruszające trudne tematy społeczne, w tym morderstwo ("Dożywiocie. Zbrodnia i kara Małgorzaty Rozumeckiej" ), przemoc i nadużycia seksualne skupione wokół szkół baletowych ("Balet który niszczy. Traumatyczne historie ze szkół baletowych") oraz alkoholizmu, z którym zmagają się kobiety ("Alkoholizm. Piekło kobiet").Adresy

Gorące oferty:

Dodaj swój adres i otrzymuj informacje o nowściach w naszym sklepie!

Jeśli masz pomysł na ulepszenie/rozwój sklepu bądź chcesz nawiązać inny rodzaj współpracy, czekamy na Twój e-mail pod adresem: sklep@swiatprzewodnikow.pl